شرکت واردات کالا

واردات کالا و صادرات کالا از اصلی ترین فعالیت های بازرگانی است. تاجران ، بازرگانان و شرکت های بازرگانی صادرات و واردات فراوانی در این حوزه مشغول به کار هستند. اما این نکته را نباید فراموش کنیم که تجارت کاری تخصصی و است و برای موفقیت در آن به دانش و تجربه کافی نیازمندیم . شرکت بازرگانی کارا ترخیص به عنوان یک شرکت بازرگانی که در حوزه ترخیص کالا و به عنوان ترخیص کار رسمی گمرک ایران با کمک تیم حرفه ای و مجرب خود و با علم کافی در حوزه بازرگانی و بازاریابی و ترخیص کالا خدمات فراوانی را در زمینه صادرات کالا و واردات کالا به بازرگانان و تجار ارائه می دهد. وقتی که یک شرکت واردات کالا و صادرات کالا یا تولید کننده اعم از شخصی حقیقی یا حقوقی تصمیم می گیرد کالا یا محصولی را با اخذ سفارش از خارج به کشور وارد نماید باید که با کلیات واردات کالا آشنایی داشته باشد و با گرفتن مشاوره از شرکت های خدمات ترخیص کالا و خدمات بازرگانی و کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات و شرکت ترخیص کالا از گمرک متخصص در این مورد بهره ببرد، در غیر این صورت احتمال دارد در پروسه واردات کالا از خارج از کشور به ایران، بدون بهره مندی از خدمات بازرگانی و خدمات ترخیص و مشاوره از ترخیص کار مجرب و حرفه ای در مراحل ترخیص کالا از گمرک های کشور و نحوه ترخیص کالا با مشکلات عدیده ای مواجه شود و از سر اجبار هزینه های مازادی را برای رهایی از مشکلات علاوه بر وقت تلف شده صرف نماید.

واردات | واردات کالا | واردات کالا از خارج
واردات | واردات کالا | واردات کالا از خارج

مراحل واردات کالا در شرکت های وارد کننده

شرکت های وارد کننده باید حتما اشراف کاملی بر قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا به کشور داشته باشند. تسلط کافی بر قوانین و مقررات واردات کالا به ایران در حوزه تخصص شرکت های خدمات بازرگانی و خدمات ترخیص کالا و شرکت واردات صادرات می باشد. در شروع کار تولید کننده ، بازرگان ،تاجر، شرکت واردات یا خریدار براساس دلایل و شرایطی که دارد، نیازی را در بازار حس می کند و متوجه می شود که می تواند با استفاده از رابطه ها یا با استفاده از مشتری های خود کالای هدف خویش را به بازار موجود وارد و از منافع آن بهرمند شود. یا براساس نیاز سنجی و امکان سنجی ها در شرکت تولیدی و تحقیقات بازار ( market research ) یا حس تجاری بازرگان و تاجر مشخص می کند که موعد واردات کالا یی خااص فرا رسیده. در این فرایند مطالعه اندازه بازار مورد نظر و بخش بندی بازار و سهم رقییب یا رقبا از بازار، شناخت مقدار تقاضا و مصرف و درک ضرورت نیاز مردم به آن کالا پیش از واردات آن کالا از دیگر کشور ها باید مورد واکاوی و کنکاش قرار بگیرد و با توجه به درآمد و مصرف سرانه می شود فهمید که مردم به چه مقدار حاضر به پرداخت هزینه برای آن کالای مخصوص می باشند و این امر در کناار برآورد هزینه های بازرگانی و واردات کالا در آخر منجر به برآورد درستی از واردات کالا ایجاد می نماید. در قدم بعدی شرکت وارد کننده یا تولید کننده باید تصمیم گیرد که کالای مد نظر خویش را از کدام کشور مبدا وارد کند. اما در رابطه با کالا هایی که دارای مارک و نام تجاری معین هستند کار بازرگان و تاجر آسان تر است چراکه از قبل مشخص می شود که کدام مارک را باید از کدام کشور مبدا خریداری نمود. به طور مثال شرکت های پتروشیمی اعلام می کنند که به کالای خاصی با نام تجاری و مارک معینی نیاز دارند، در این صورت شرکت بازرگانی واردات کالا را با توجه به مارک آن از کشور مورد نظر انجام می دهد. این خلاصه ای بود از کلیات مراحل واردات کالا و نحوه ترخیص کالا ازگمرک در شرکت واردکننده. حال در صورتی که شرکت وارد کننده کالا یا شرکت تولیدککنده، کشور خاصی را برای واردات کالا مد نظر نداشته باشد باید تصمیم بگیرد که واردات کالا از کدام کشور چرا و چگونه انجام بگیرد؟ اما بعضی از کالاها دارای مارک مبدا هستند برای مثال شلوار جین با ورود کالا از ترکیه تامین می شود یا واردات ماشین آلات صنعتی در کارخانه های با سططح تکنولوژی باالا با واردات از آلمان صورت می شود، یا واردد کردن شیرآلات و صنایع پمپ سازی به کشور با واردات از ایتالیا انجام می گردد.

مثالی برای واردات کالا توسط شرکت ترخیص کالا

برای مثال در صورتی که شخصی تمایل به واردات اسباب بازی به کشور را داشته باشد می باید واردات خویش را از شانتو چین انجام دهد. شرکت بازرگانی کارا ترخیص قادر است تا اطلاعات و داده های دقیق را در مورد واردات کالا اعم از واردات کالا از چین ، واردات کالا از ترکیه ، واردات کالا از اروپا و … را به متقاضیان خود بدهد به شکلی که کدام کالا را از کدام مبدا تامین کند و پیچیدگی ها و منافع هر یک را ارائه خواهد کرد. همچنین نمایندگان شرکت کارا ترخیص در کشورهای ترکیه ، چین و کشورهای اروپایی همانند هلند ، آلمان و ایتالیا قادر به شناسایی تولیدکنندگان و فروشندگان و انجام مذاکرات و جلسات متعدد با فروشندگان فهرستی از شرایط فنی، شرایط قیمتی، شرایط مارک آن ها برای بازرگان و تجار و تولید کنندگان در ایران هستند و بازرگان و تاجر می تواند برای کالا مورد نظر خود در مورد واردات کالا از یکی از این کشورها تصمیم گیری کند، شرکت کارا ترخیص به وکالت از طرف تاجر و بازرگان عقد قرار داد را با شرکت های فروشنده مورد نظر انجام خواهد داد.

نکات مهم در خصوص واردات کالا :

استفاده نمودن از مزایای کارت بازرگانی افراد برای واردات کالا از چین (برای نمونه) به نام آنها که اصطلاحة براساس قوانین و مقررات تجارت “ حق العملکار گمرک ” نامیده می شوند (البته به غلط کارگزاران گمرکی یعنی افرادی با عنوان “Customs Clearing Agents” را که در حقیقت ترخیص کار گمرکی هستند تحت نام حق العملکاری می شناسند و نام می برند. و به افرادی گفته می شود که به عنوان خود و به حساب دیگران کالا و حنسی را معامله می کنند یا وارد کشور می نمایند و ترخیص کالا از گمرک انجام می گیرد، بروی روال بوده و خیلی از مورد ها به هر دلیلی با عذری که مالکان اصلی دارند، مراحل ثبت سفارش و ترخیص کالا از گمرک را به فرد دیگری که دارای کارت بازرگانی است (شرکت ترخیص کالا )، میسپارند که این افراد (حق العمل کار براساس تعریف قوانین تجارت ) از نظر گمرک مالک کالا بحساب می آیند ( بعنوان شرکت واردات کالا شناخته می شود ) و مسئولیت تمامی نتایج ناشی از این مالكيت هر چند صوری را به عهده می گیرند در این مسئله ای که ذکر شد آقای زید دارنده کارت بازرگانی همین نقش را بازی می کند و آثار سوء ناشی از قاچاق را نیز برای او به دنبال دارد. شرکت واردات کالا

دیگر نکات مربوط به واردات

معمولا سازمان گمرک epl در مورد هایی مشابه که تصمیم های گرفته شده غیرموجه از طرف گمرک های اجرایی کشورمان ایران ، باعث بوجود آمدن تأخیر در ترخیص کالا از گمرک می شود که در هر صورت از زبان هابی برای مالکان و صاحبان کالا شرکت واردات کالا به وجود می آورد، به تقاضا های مشابه آنچه در این مسئله به آن اشاره شده است. بترتیب اثر نمی دهد. بنابراین در این گونه شرایط و موارد بهترین گزینه مراجعه به دادگاه های حقوقی مجتمع های قضایی و تسلیم دادخواست است تا به موضوع آن رسیدگی شود.